Náš velkoobchodní e-shop najdete na www.graspo.store

5 důvodů, proč zapisovat myšlenky

Proč zapisovat myšlenky? Některým z nás se může zdát, že na to nemají dostatek času, nebo nevědí, co by vlastně psali. Jiní zapisování možná vyzkouší, ale nakonec dají přednost raději telefonu.

Věřte, že když si vyhradíte prostor jen pro sebe, na malou chvilku vypnete vnější vjemy a zapíšete si cokoliv, co vám projde myslí, otevře se vám nová cesta osobního růstu. Nemusíte ihned po otevření zápisníku napsat celý román. Zapisování je užitečným nástrojem nejen v osobním životě, ale například i v práci, kdy můžete zachytit nápad, námět či postřeh.

1. Zapomínání

Všichni si občas řekneme „to si zapamatuju“ ale mnohdy se stává, že se myšlenka z hlavy vytrousí. Je dobré si vše zapsat i když je to jen slovo, věta nebo námět.

2. Organizace

Díky zapisování můžeme propojit rozmanité myšlenky, koncepty, návrhy a inspirace, které máme zapsané na jednom místě.

3. Kreativita

Zapisováním vytváříme prostor nejen pro zaznamenávání, ale i rozvoj dané myšlenky. Mnohdy tak vzniká příležitost pro experimentování a vytváření nových nápadů.

4. Retrospektiva

K přehledně zapsaným myšlenkám na jednom místě se můžeme vždy vrátit, to nám umožní jejich využití do budoucna nebo také můžeme sledovat svůj vývoj.

5. Terapie

Říká se, že přenesení pocitu, myšlenky či špatného zážitku na papír může mít uklidňující účinek a přinést úlevu.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz