Náš velkoobchodní e-shop najdete na www.graspo.store

Jak na metodu Bullet Journal?

K metodě Bullet Journal potřebujete pouze notes a tužku. Základním pilířem této metody je rychlé protokolování (rapid logging), které umožňuje rychlé a efektivní zaznamenávání informací pomocí jednoduchých odrážek. Při zapisování Rapid Log zachytáváme jen to nejpodstatnější.

Jaké typy odrážek můžete využít?

Je několik druhů Bullets, které pomáhají rozčlenit a rozeznat jednotlivé záznamy.

„O“ události (například návštěva lékaře, narozeniny…)

„•“ úkoly jsou znázorněny jednoduchou tečkou, ty poté mají ještě další signifikátory

                „X“ úloha dokončena

                „>“ úkol jsme přesunuli do dalšího měsíce nebo kolekce

                „<“ úkol který byl naplánován do budoucna (Future Log)

„-„ pomlčkou jsou znázorněny poznámky

 

Základní části metody

INDEX

  • Tento seznam funguje jako obsah, který vám umožní snadno dohledat všechny důležité informace a události. Obsahuje všechny důležité informace a události, které budete chtít později snadno najít. Ke každému záznamu, který si zapíšete do svého Bullet Journalu, opatříte číslem strany a zaznačíte ho v indexu. Díky tomu si vytvoříte přehledný a strukturovaný systém.

FUTURE LOG

  • Sekce, která vám umožňuje organizovat a plánovat vaše aktivity na několik měsíců dopředu. Obsahuje klíčové události, úkoly a termíny, které se budou konat v budoucnosti.
  • Sami si můžete určit, kolik měsíců dopředu chcete mít naplánováno. Podle toho si také zvolíte počet stránek, které této sekci věnujete. Můžete například rozdělit jednu dvoustranu pro několik měsíců, čímž získáte kompaktní a přehledný přehled nadcházejících událostí.

MONTHLY LOG

  • Kombinuje kalendář a seznam úkolů, což vám poskytuje komplexní přehled o všem, co se v daném měsíci odehrává.

DAILY LOG

  • Stránka pro denní plánování, kdy si každý den zapisujete seznam úkolů, poznámky a další důležité informace. Jednotlivé symboly, jako jsou tečky, křížky nebo šipky, vám pomohou označit stav úkolů – zda jsou splněny, přesunuty nebo zrušeny.

COLLECTIONS

  • Jsou strany věnované konkrétním tématům. Chcete mít přehledný seznam věcí na nákup? Nebo snad plánujete velký projekt? Možná máte seznam míst, která chcete navštívit, či knih, které toužíte přečíst. Jakoukoliv kolekci můžete kdykoliv zapsat a přidat číslo strany do Indexu.

TRACKERS

  • Strany, na kterých sledujete různé návyky – například spánek, pitný režim, cvičení

 

Pojem „Migration“ - Je proces přesunutí úkolu z jednoho časového období do druhého (buďto do Monthly Log, nebo Furure Log) v rámci vašeho Bullet Journalu. Tento krok je klíčový pro efektivní řízení času a priorit. Když přesouváte úkol, je důležité si položit otázku, zda je úkol stále důležitý a zda stojí za to ho zachovat. Účelem migrace je vyselektovat aktivity, které stojí za to do nich investovat energii.

 

Metoda Bullet Journal je nástroj, který se přizpůsobí vám, nikoli vy jemu. Stačí jen notes a tužka, a můžete začít tvořit svůj systém. Bullet Journal je flexibilní a můžete si ho upravit tak, aby pracoval pro vás. Kreativitě se meze nekladou, můžete přidat barvy, kresby, citáty, cokoliv, co vám pomůže cítit se motivovaně a organizovaně. Pokud zjistíte, že vám něco nefunguje, nebojte se to změnit. Bullet Journal vám nabízí svobodu být kreativní a přizpůsobit si ho podle své vlastní vize. A pokud vám to napoprvé nevyhovuje, zkuste to jinak. Možnosti jsou nekonečné…

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz