Náš velkoobchodní e-shop najdete na www.graspo.store

Bullet Journal

Bullet Journal je velmi oblíbenou metodou, díky její jednoduchosti, efektivitě a zároveň adaptabilitě pro každého, kdo ji začne používat.

Tato metoda umožňuje přizpůsobitelné plánování a organizaci. Představuje systém produktivity a reflexe. Proces zahrnuje zachycení a uspořádání myšlenek, jejich zdokonalování a zaznamenávání, což poskytuje celkový pohled na naše každodenní aktivity a zároveň umožňuje zhodnotit jejich přínos pro nás samotné.

Bullet Journal zahrnuje dvě hlavní metody, a to Bullet Journal System a Bullet Journal Practise.

Metoda Bullet Journal System nám poskytuje nástroje k zachycení a organizaci našich myšlenek, aktivit, plánů a povinností. Zaměřuje se na to, co děláme, a umožňuje nám efektivně sledovat a řídit naše každodenní úkoly.

Metoda Bullet Journal Practise se zaměřuje na to, proč děláme to, co děláme, a umožňuje nám zamyslet se nad tím, zda jsou naše činnosti a aktivity skutečně pro nás důležité. Pomáhá udržet naše aktivity v souladu s naším vnitřním přesvědčením.

Bullet Journal System a Practise společně tvoří účinný nástroj pro správu času, úkolů a osobního rozvoje. Díky své flexibilitě a přizpůsobitelnosti může být tento systém upraven tak, aby vyhovoval různým životním stylům a individuálním potřebám.

Tato metoda, proměňuje životy bezpočtu lidí na celém světě. Prvním, komu život změnila je Ryder Carrol.

Ryder Carroll je nejprodávanějším autorem New York Times, návrhářem digitálních produktů a tvůrcem metody Bullet Journal. Od mládí vyrůstal s ADHD a hledal způsoby, jak být soustředěný, organizovaný a produktivní. Strávil mnoho času zkoušením a testováním různých nástrojů a systémů, které nefungovaly. Postupně začal vyvíjet vlastní systém a nástroje, které mu pomohly udržet pozornost, soustředit se a efektivně organizovat svou práci. Díky tomuto systému se mu podařilo zorganizovat myšlenky a cíle, a být produktivní bez přetížení, stresu a prokrastinace. Postupem času se stal velmi úspěšným, ale i přes mnoho kariérních úspěchů cítil, že mu chybí ještě poslední dílek jeho skládačky. Jak sám říká na svém blogu „Zvláštní bylo, že bez ohledu na to, kolik jsem toho dokázal, jsem se necítil o nic lépe. Celý tento úspěch byl prázdný.“

Rozhodl se tento systém aplikovat na sebe pomocí otázky „Proč?“. Ptal se sám sebe: Co si myslím? Co cítím? Čeho si opravdu cením? Co mě k těmto věcem přibližuje a co mě od nich odvádí? Svůj systém strukturoval tak, aby sloužil i jako forma sebedotazování.

Jak píše Ryder na svém blogu „Skutečná produktivita začíná tím, že si uvědomíte, proč děláme to, co děláme. Pokud nevěříme v to, proč děláme to, co děláme, plody naší práce, práce samotná, nám mohou připadat bezvýznamné.“

Vytvořil dva přístupy: první, procesně řízený, který se zaměřuje na to, co a jak dělat, a jak to efektivně zrealizovat. Druhý, účelově řízený, který je zaměřený na otázku „proč“ aby mohl svůj čas a energii soustředit na aktivity, které pro něj mají opravdový význam.

Bullet Journal je jedinečný a přizpůsobitelný nástroj, který nejen spravuje čas a úkoly, ale také podporuje osobní růst. Jeho jednoduchost a efektivita z něj činí nejen oblíbenou, ale i inspirativní metodu, která přináší efektivitu, pořádek a radost do každodenního života.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz