+420 577 606 216 (PO-PÁ 8:00-16:00)

Tisk luxusní publikace Kniha epopej

SDÍLET NA FACEBOOKU

V tiskárně Graspo CZ máme dlouholeté zkušenosti s kvalitním tiskem i náročnými zakázkami. Když nás oslovil autorský tým Knihy epopej, věděli jsme, že tisk luxusní sběratelské publikace s významnou historickou, kulturní a uměleckou hodnotou bude výzva a pustili jsme se do práce. Na výrobu Knihy epopej byla použita nejlepší dostupná fotografická a tisková technologie, snoubená s precizní českou ruční výrobou. Vážíme si toho, že si autor pro tisk vybral právě naši tiskárnu a my se tak mohli podílet na zhotovení prvního a jediného díla svého druhu na světě.

Naši část práce na knize jsme začali náročnou předtiskovou přípravou. Nejprve jsme testovali rastry, ze kterých si autor Jan William Drnek vybral speciální hybridní rastr Spekta 2 o lineatuře 650 lpi. Jedná se o variantu rastru, která je pro tisk nejnáročnější a na nejvyšší úrovni. Tisk tak jemným rastrem není jednoduchý. Na každou stránku jsme samostatně zpracovali nátisk 1:1, provedli jsme kompletní kalibraci celého workflow, zkrátka veškeré části výroby musely být optimálně sladěny. Naši výhodou je skutečnost, že si kalibraci dokážeme obstarat sami bez pomoci externí firmy.

Kniha epopej | zdroj: www.slav-epic.com
Kniha epopej | zdroj: www.slav-epic.com

Pro tisk velkoformátové Knihy epopej o rozměrech 62 cm x 42 cm jsme použili desetibarevný stroj Roland 710P.  Příprava stroje při běžných zakázkách zabere pár minut. U této zakázky se prováděly tisky, které se kontrolovaly, porovnávaly detaily, až potom se tiskly dobré archy. Zakázku jsme tiskli zvlášť líc-rub bez použití obracecího zařízení. Nejprve tiskaři potiskli rubové strany, poté se provedla důkladná kontrola, následoval tisk lícových stran archů a posléze potisk disperzním lakem. Na několikadenní proces tisku dohlížel sám autor knihy Jan William Drnek.

V tiskárně jsme se podíleli také na dokončujícím zpracování. Zajistili jsme část post-pressu, konkrétně skládání a snášení. Na falcování jsme zvolili speciální přístup, archy jsme falcovali postupně po dvaceti kusech na jeden lom. Vykládání ze skládacího stroje pracovníci prováděli ručně, následně manuálně nahazovali čtyři archy do sebe a poté nasnášeli složky na výrobu vazby V8. Pro stoprocentně bezpečnou přepravu jsme si nechali vyrobit speciální transportní krabice.

V tiskárně Graspo CZ se zaměřujeme na náročné zakázky pro zahraniční klientelu. V případě Knihy epopej se však jednalo o absolutně nadstandardní průběh zakázky. Výroba náročných publikací je často doprovázena i účastí zadavatele zakázky při tisku. Takové požadavky jsou v tiskárně Graspo CZ samozřejmý servis.

Kniha epopej | zdroj: www.slav-epic.com
Kniha epopej | zdroj: www.slav-epic.com
 
 -JP-

Co vznikne snoubením nejlepších tiskových technologií s precizní českou výrobou? Kniha epopej!