Velké vize v malé knize

Kód: 1097
99 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Velké vize v malé knize aneb až budeš velká, Bětuško

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Synopse

Nohy jsem skoro necítil. V zádech mi lupalo jako po celodenní práci na zahradě. Nedělní výlet s vnučkou byl náročnější, než jsem čekal. Dal jsem si dvojku červeného a doufal, že do rána to bude lepší. Nebylo, ale do práce jsem se nějak dobelhal. Koho napadlo umístit hejtmanovu kancelář až do devátého patra krajského úřadu?!

Bolesti po dvou dnech ustaly, ale zážitky z cesty na Praděd se mi v hlavě promítaly ještě několik týdnů. Bětka mě svými všetečnými otázkami přivedla k myšlenkám, na které nemám v diáři vyhrazený žádný čas. Uvědomil jsem si, že jsou mnohem důležitější než každodenní porady, semináře nebo úkoly, o kterých si vždy myslím, že nesnesou odkladu.

Když jsem na neděli s vnučkou nemohl zapomenout ani po dvou měsících, sedl jsem k počítači a popsal náš výlet krok po kroku. Nebo spíš otázku po otázce.

Nakonec z toho vznikla knížka a rovnou třináct vizí. Pokud se vám budou zdát trochu „střelené“, možná máte pravdu – dlouhé roky jsem se věnoval sportovní střelbě. 

 

O autorovi

Ladislav Okleštěk dvacet let starostoval ve Výšovicích na Prostějovsku. Od roku 2013 je poslancem a od roku 2017 hejtmanem Olomouckého kraje.

Život ale zná i z druhé strany. Pracoval v zemědělském družstvu a v době starostování podnikal, 16 z 20 let byl neuvolněným starostou a vedení obce tak bylo vlastně jeho koníčkem.

Jako hejtman se angažuje zejména v sociální oblasti, je velkým příznivcem dobrovolných hasičů a fandí všem lidem, kteří dělají něco pro své okolí. V roce 2018 vyhlásil akci Oholte hejtmana na podporu charitativních a neziskových organizací v Olomouckém kraji. Občané a firmy do ní přispěli přes 150 tisíc korun, stejnou částku daroval i hejtman ze svého. Vybrané peníze poslouží na zajištění každodenní dopravy hendikepovaných dětí do speciální školy v Mohelnici.

Ladislav Okleštěk je ženatý, má dceru a syna. A vnučku Alžbětku, která ho inspirovala k sepsání této knihy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení