+420 577 606 216(PO-PÁ 8:00-16:00)

FINÁLNÍ VÝPRODEJ SKLADŮ.

Využijte slevu 70 % na všechny diáře a kalendáře.

Prozkoumejte tajemství (vašich) příběhů

SDÍLET NA FACEBOOKU

Příběhy nám pomáhají formovat naší osobnost už od útlého dětství. Pamatujete si, příběhy, které vám vyprávěli vaši rodiče? Pohádky, básničky, krátké bajky, to je vše, co nám pomáhalo probouzet naší fantazii, touhu poznávat a potěšení přenášet pozoruhodné příběhy dál.

Jak to máte s vyprávěním teď? 

Každý den prožíváme mnoho okamžiků, které jsou spletené dohromady různými kličkami, které dávají prožití tu pravou esenci vyprávění. Těšíte se domů z práce či ze školy, až svým blízkým povyprávíte, co se za celý den událo?

Avšak, občas se může stát, že vaše vyprávění nemá šťastný konec (či prostředek nebo začátek). To je život. Stejně i tak, jak můžou vaše dny být zalité pochmurnou mlhou, zbytek dní se budete koupat v slunečním svitu pozitivních myšlenek. Ač tak či onak, nenechávejte si vše jen pro sebe. V rámci duševní hygieny je potřeba se občas zbavit i některých (negativních i pozitivních) emocí, prožitků a vjemů.

Ptáte se, jak s tím máte naložit?
Psát, psát, psát!
Naše nové zápisníky My Stories budou vašimi průvodci životem a psychology, kteří se budou dokonale starat o vaše "well being" (blaho).
Jakoukoli myšlenku, nápad, emoci, přání je potřeba dostat na papír a tak ji zhmotnit. Ne nadarmo se totiž říká "co je psáno, to je dáno". Začátky jsou avšak někdy těžké, jak v nové životní situaci, tak i ve psaní. Ale začít se vždy musí. Co tak nechat za sebe vyprávět i magii barev?
Naše zápisníky My Stories můžete totiž obdivovat ve 4 barvách. Každá z nich má svůj význam, určení a emoci. 
Modrý
Modrá, je dobrá. Psychologové zjistili, že modrá je barvou klidu, uspokojení, souladu. Mají ji rádi lidé citliví, s bohatým vnitřním životem, hledající lásku a oddanost, romantikové. Symbolizuje něhu, věrnost, důvěru, oddanost a tradici. Pokud vám tato definice barvy nedává dostatek prostoru a touhy na psaní, tak vás může inspirovat hraní si s názvem zápisníku.
Angličtina se nám pomalu dostává do každodenního života, ale věděli jste, že spojením "blue stories" ve skutečnosti znamená něco jiného, než "modré příběhy"?
Pokud jste již někdy slyšeli idiom "feeling blue", tak jistě víte, že se jedná o vyjádření, které označuje pocity smutku a melancholie.
Pokud jste tedy citlivější povahy a vyjadřování pocitů není vaší silnou stránkou, tak bude modrý My Stories váš nejlepší kamarád a posluchač.
Nebo naopak můžete pomoci rozbít "kletbu" označení "My Blue Stories" a začít úvodní veselou větou, která může určit veselý tón celému vašemu příběhu. 
růžový
Jen růžová to může být...tak jak zní slova slavné píseně od Ilony Csakové - růžová je, byla a bude vždy v kurzu! A co říkají o růžové barvě psychologové?
Symbolizuje lásku, náklonnost a oddanost v srdeční úrovni, bez pudové smyslnosti. Je to barva něhy, jemnosti a oddanosti. Je to barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů.
Tato verze zápisníků volá po "zaláskovaných" příbězích, vzkazech plných jemnosti, či třeba i receptů na vláčnou bábovečku... Nápadům se meze nekladou. 
šedá
Šedá rozhodně není nudná barva, ba naopak! Šedá, podobně jako zelená, je směsí světla i temnoty. Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům.
Vy ale ve svých příbězích opatrní být nemusíte. Jsou to vaše řádky a vy jste pány vašich myšlenek. Co vy víte?
Třeba si jednoho dne zápisník otevřete a zjistíte, že jste strůjcem geniálního nápadu, nové písničky či rovnou čekatelé na nominaci na literární cenu.
žlutý
A do čtveřice všeho nejlepšího. Poslední fešák by se mohl plavit společně s The Beatles v jejich Žluté ponorce (Yellow Submarine).
Tato barva povzbuzuje, osvobozuje, přináší uvolnění, pocit souladu, harmonie, působí vesele a otevřeně, ale může být spojována i s povrchností a přelétavostí.
Žlutá barva je barva slunce, světla a optimismu, jež oživuje, aktivuje a osvobozuje před strachem.
Co tedy dál dodat. Náš žlutý My Stories je přímo PŘEDURČEN pro příběhy plné radosti ze života.
 
Má psaní příběhů nějaká pravidla? 

Chtěli byste, aby byl váš život inspirovaný podle určitého mustru? Myslíme, že odpověď známe. Nenechejte se vázat žádným pocitem který by měl určovat či jen naznačovat, jak by vaše vyprávění mělo vypadat. Jak již bylo zmíněno - každý máme vlastní životní příběh. Někdo si ho píše v heslech, druhý dokáže ze svých myšlenek vytvořit nekonečný román.
Pokud nespadáte ani do jedné kategorie, nevadí. Nikdo netvrdí, že každá stránka vašeho My Stories nemůže vypadat jinak. Chcete zrovna dnes použít My Stories jako vysoce placeného terapeuta? Směle do toho.
Další den si potřebujete zaznačit recept na naprosto dokonalý koláč, který jste ochutnali v kavárně? Co vám brání? Na další stránce může přistát telefonní číslo usměvavého baristy, který vám recept nadiktoval. To je prostě život. Váš život.
 
Ptáte se v čem je ještě My Stories zápisník unikátní? Pojďme si to shrnout.

▪ Výběr ze 4 barev (oceánská modř, sluníčková žlutá, romantická růžová a neutrální šedá pro všechny emoce světa)
▪ Potah z jemného plátna
▪ Kapsička na zadní desce pro vložení malých tajemství (či vizitek, telefonních čísel apod.)
▪ Ražba barevnou fólií na deskách (ta ladí i s předsádkami - prostě fešák po všech stránkách )
▪ Ilustrace panáčka s hrníčkem uvnitř bloku vám bude připomínat, že je vždy čas na odpočinek.
Jste fanouškem kávy či čaje? 

kapsička
 
Co tedy na závěr dodat?
Ať už váš příběh bude plný životních zvratů, nebo si životem proplouváte v naprostém klidu, naši noví krasavci My Stories jsou připraveni na každou vaší životní událost!
 
Jakou větou začne váš příběh? 
product-gall

Příběhy nám pomáhají formovat naší osobnost od útlého dětství. Pamatujete si, příběhy, které vám vyprávěli vaši rodiče? Pohádky, vyprávění, krátké bajky, to je vše, co nám všem pomáhalo probouzet naší fantazii, touhu poznávat a potěšení přenášet pozoruhodné příběhy dál.