Bullet Journal krok za krokem

Jsme si jistí, že jste o Bullet Journalu již slyšeli. Ale co to ten Bullet Journal vlastně je? Jedná se o metodu osobního plánování vytvořenou designérem Ryderem Carrollem. Zastánci metody popisují Bullet Journal jako efektivní metodu plánování, ale také jako kreativní způsob vyjádření se zaměřením na jednoduchost a srozumitelnost. Při používání této metody si uživatel vystačí pouze s perem nebo tužkou, avšak mnoho uživatelů si svůj systém důkladně propracovalo a přizpůsobilo. Stejně tak i my díky naší nové kolekci pastelových Bullet Journals a naučíme to i Vás. Tak jdeme na to! :)

DSC_0106-01

1. Krok: Výběr správného Bullet Journalu

  • Bullet = tečka
  • Journal =  zápisník

Abychom byli opravdu věrní originálnímu nápadu pana Carolla, pro správnou tvorbu personalizovaného Bullet Journalu je potřeba mít zápisník s tečkovanými stránkami. Pro začátečníky nebo i pro ty, co se špatně orientují a "neudrží" linku, jsou tečky na stránkách skvělí pomocníci. Zkušenější (a zapálenější tvůrci) si můžou kupovat zápisníky i s prázdnými listy. My preferujeme trochu té pomoci (a vůbec se za to nestydíme :) .

DSC_0067-01

2. Krok: Rozhodnutí, inspirace a tvořivý duch

Ještě že máme ten internet, že? Vaše chuť tvořit je veliká, ale i tak si nejste jistí, jak vůbec začít, jak si vlastní diář rozvrhnout a zda se rovnou vrhnout do něčeho složitějšího? I my máme někdy problém s rozhodováním a plánováním, jak má určitá stránka vypadat. Udělat úvodní stranu s představením měsíce? Držet se našeho krásného rodného jazyka či použít mezinárodní označení měsíců/dnů? Spolehnout se čistě jen na tužku a papír nebo trochu "podvádět" a pomoci si vytisknutím nějakého obrázku? Díky populárním stránkám jako je Pinterest se můžete seznámit se spoustou a spoustou návrhů a nápadů, jak na to. Nechte se inspirovat naším Pinterestem

DSC_0046-01

3. Tužku do ruky a jdeme na to!

Inspirace načerpána, návrh v hlavě. Tak jdeme na věc. První tahy tužkou jsou pro všechny obtížné, ale nebojte si na pomoc přivolat pravítko, bělítko, gumu na gumování a hlavně klidnou ruku. O nic nejde. Tečky Vám pomůžou udržet rovnou linii a jakmile se již před Vámi začne rýsovat první písmenko, obrázek či tabulka, všechno už půjde mnohem jednodušeji.

IMG_20200710_112152

4. Správný layout - barvičky, barvičky

Správné rozvržení je klíč. Řekněme, že jedna stránka bude úvodní a druhá bude vhodná na tvoření poznámek, zaznamenávání cílů, úspěchů, plánů a povinností. Následující měsíc je vždy vhodný tvořit dopředu, ať si můžete promyslet, jaké vlastně cíle a povinnosti máte. Jelikož se nám blíží srpen, poslední pravý letní měsíc, zaměříme se na něj. Měsíc dovolených, sluníčka, pohody. Nalevo vše, co nám srpen přináší: šťavnatý meloun, lahodnou zmrzlinu a lenošení na pláži.Vpravo důležité rozvržení a plány na celý měsíc, povinnosti, na co nezapomenout. A že Vám nejde moc kreslení? Z nás Picasso taky nebude, ale je to legrace a o to taky jde. :)

IMG_20200710_111701

IMG_20200710_111629

5. Správný layout - jednoduchost, přehlednost

Uznáváme, že ne každý je na vybarvování, hledání správných motivů, obrázků a jednoduše nemá čas ani náladu trávit delší čas u "výstavního" Bullet Journalu. Jak již bylo na začátku zmíněno - má jít o jednoduchou a efektivní metodu plánování času. Tak proč si jen nenadepsat určitý měsíc a zařídit si svoje plánování jednoduše?

DSC_0054-01

6. Není Bullet Journal jako Bullet Journal 

Tvorbu Bullet Journalu někteří z nás považují za vyjádření svého "kreativního já". Stačí když se podíváte na již zmíněný Pinterest a zjistíte, že to, co je pro jiného jen možnost svobodného a jednoduchého plánování, může být pro jiné komplexní dílo vhodné na výstavbu do galerií. My sice tak daleko ještě nejsme, ale abychom byli schopni vyzkoušet náš Bullet Journal úplně se vším všudy, tak jsme se taky pustili do něčeho kreativnějšího. Zkusíte to také nebo zatím zůstanete "při zdi"? :) 

 

DSC_0025-02

Není na škodu si na vlastní kůži vyzkoušet, který styl tvorby Bullet Journalu je pro Vás ten pravý. Třeba v sobě objevíte skrytého umělce a nakonec díky naším pestrobarevným Bullet Journalům budete vystavovat svoje výtvory na Pinterestu

Tak co Vy a Bullet Journals? Půjdete do toho s námi?

-PH-

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení