BTS: Tvorba našich Bullet Journalů

Bullet Journal Vám jistě nemusíme představovat. Pokud si ale i tak nejste jistí, co to ten Bullet Journal je, doporučujeme se podívat na náš článek o představení Bullet JournaluTakže detaily o tom, co Bullet Journal vlastně je, proč se jmenuje Bullet Journal atd. určitě můžeme přeskočit.

Dnešním článkem bychom se s Vámi chtěli podělit o naše tipy, kde si bereme inspiraci pro tvorbu našich bullet journalů a jak ve skutečnosti postupujeme my při jeho tvorbě.

 

Inspirace

Bez ní to nejde, nikdy. Někdy usedneme za stůl a víme, co přesně chceme tvořit, někdy zase trochu tápeme a potřebujeme si utřídit myšlenky. Na tom není nic špatného. Právě pro tyto účely máme v záloze několik sociálních platforem, které nám pomáhají si uvědomit, co opravdu chceme v danou chvíli tvořit. Pro lepší představu (a tu správnou inspiraci) Vám níže 3 nejhlavnější platformy představíme.

  • Instagram

Zde je pár instagram účtů, které jsou skvělou inspirací na Bullet Journaling: @bujobeauties, @bullet.journals, @bujoandcookies, @monthly_bujo, @notebook_therapy. A nesmíme zapomenout zmínit i náš instagramový účet: @graspo cz

insta2

  • Pinterest

Pinterest je vlastně takové velké „skladiště“ všemožných příspěvků z různých sociálních platforem (youtube, tumblr, instagram, blogy atd...). Proč to tedy zmiňujeme zde a zvlášť? Právě na Pinterestu se nemusíte seznamovat s tím, jak určitá platforma funguje. Prostě si do vyhledavače napíšete heslo, k tomu, co zrovna hledáte, a máte vyhráno.

pin22

pin22

  • Tumblr

(Tumblr účty pro skvělou inspiraci: https://bulletjournal.tumblr.com/, https://zoellieart.tumblr.com/, https://journalsanctuary.tumblr.com/, https://studypetals.tumblr.com/ atd.)

tumb

Svatá trojice. Doslova. Nikde jinde nenaleznete tolik inspirace, jako na těchto třech sociálních platformách. Jsme si jistí, že například i na Twitteru nebo Facebooku jsou stránky a účty, které jsou určeny především pro Bullet Journaling, ale ty úplně nepasují naším potřebám „inspirace“.  

 

Nebát se začít a prostě jet a nezastavit se

Od návodů „krok za krokem“, kdy Vás budou učit i jak správně máte namalovat písmenko, až po ilustrované kresby, které si jednoduše můžete vytisknout a nalepit do svého Bullet Journalu. Mrkněte se třeba na video, ve kterém Vás slečna provede základy kaligrafie (umění krasopisu). Zadarmo a za pár sekund. Úspěch je zaručen – též jsme to vyzkoušeli

Pokud si nejste tak úplně jistí jak vyhledávat a hashtagy (#) pro Vás jsou velkou neznámou, nevadí…jsme tu pro Vás. Naštěstí forma hashtagu a klíčového slova funguje úplně stejně u většiny sociálních sítí.

# bulletjournal

# bujo

# bulletjournalinspiration

# bulletjournalideas

# doodles

# prinatble

Když nám chybí umělecká nálada, tak vyhledáváme dle těchto hashtagů i my. Hold každý máme takovou chvilku. Když nechceme nic malovat, prostě pod hashtagem #prinatble najdeme, co potřebujeme a co se nám tematicky hodí do našeho záměru. Dle vlastní fantazie pak už jen mixujeme, překrýváme a lepíme vytisklé kresby a obrazy. Naopak pokud nás chytne múza za pačesy, vytahujeme tužky, fixy, propisky a pustíme se do díla. Ne vždy je to stoprocentní úspěšnost a někdy si sami řekneme: „Škoda, že jsem to neudělala jinak..“ ale o tom to taky je! Nejsme potomci Moneta či Zrzavého (i když by to byla paráda) a tak velký talent nemáme po kom dědit. I tak na sebe můžeme být hrdí.

 

Příspěvek je na světě!

Z našich pravidelných příspěvků, ať už zde na blogu, Instagramu či našeho Pinterestu, je jasné, že se snažíme. A to je to nejdůležitější. S čistým svědomím můžeme říci, že tvorba Bulletů není pro nás povinností ani trpěným „must do it“. Je to velmi oblíbená část náplně práce a velký prostor pro seberealizaci a relaxaci. Veškeré příspěvky na našich sociálních platformách jsou pak součástí nás samotných. Odraz našich koníčků, zálib a momentálního rozpoložení. Právě si myslíme, že to je to na tom krásné. I když se necháváme inspirovat u ostatních, tak i v každém příspěvku je kus nás. Zkuste taky svoje „druhé já“ přenést na papír a ukažte nám, co ve Vás je! 

bull

-PH-

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení